Тема любові у творчості Ж. Гріна
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2019.2.113-116Ключові слова:
особисті взаємини, щастя, близькість, прагнення абсолюту, релігійні переконанняАнотація
Стаття аналізує особливості відображення любові у творах Ж. Гріна, одного із найяскравіших представників французького «католицького відродження». Брак близькості в особистих взаєминах характерний для грінівських героїв у різних стосунках – як у родині, так і в романтичному їх різновиді. Аналіз причин такого підходу до зображення любові приводить до розуміння бачення автором боротьби за щастя героїв у контексті прагнення людини до абсолюту, досконалості божественної любові. Однак у Гріна все ж можна зустріти приклади гармонійної людської любові, яка не є ідеальною, проте самим своїм існуванням дає надію на перемогу доброго начала у людині.Посилання
- Fowlie, W. (1948). Mauriac’s Dark Hero. The Sewanee Review, 56 (1), 39–57.
- Green, J. (1927). Adreinne Mesurat. Paris: Plon.
- Green, J. (1975). Oblomky (N. Zharkova, Transl.). Moskva: Khoudozhestviennaya literatoura. Retrieved from http://royallib.com/book/grin_gyulen/oblomki.html [in Russian].
- Green, J. (1992). Polnoch (V. Phedorov, Transl.). Moskva: Radouga. Retrieved from http://royallib.com/book/grin_gyulen/polnoch.html [in Russian].
- Ignatius, M. (1972). Julien Green as Novelist of Love. The Bulletin of the Rocky Mountain Modern Language Association, 26 (2), 47–51. doi:10.2307/1346501.
- Mercer, L. M. (1961). Les alienes de Julian Green: Thesis presented in particular fulfillment of the requirements for the degree of Master of Arts. Montana. Retrieved from https://scholarworks.umt.edu/etd/2829.
- Roux, A. (2014). Présence, formes et enjeux du démoniaque dans le roman catholique de l’entre-deux-guerres (François Mauriac, Georges Bernanos, Julien Green): thèse pour obtenir le grade de Docteur. Littératures. Spécialité Littérature française. Université Paris-Est.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Aneliya Polshchak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).