Василь Гайдучок – поет одного циклу
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2022.3.49-52Ключові слова:
Василь Гайдучок, мовчання, «Скриня», поезія українського андеграундуАнотація
У статті розглянуто єдиний відомий цикл Василя Гайдучка, опублікований у журналі «Скриня». Текст проаналізовано з огляду на проблему мовчання, яка є принципово важливою для українського поетичного андеграунду, хоча й осмислюється в різних аксіологічних і значеннєвих площинах. Поезію зіставлено з текстами інших поетів-скринян.
Посилання
- Chubai, H. (2015). Piatyknyzhzhia. Lviv: Vydavnytstvo Staroho Leva [in Ukrainian].
- Cirlot, J. E. (1993). A Dictionary of Symbols. New York: Barnes & Noble Books.
- Eliade, M. (1999). Ocherki sravnitelnogo religiovedeniia. Moskva : Ladomir [in Russian].
- Gabor, V. (2012). Sum za liudynoiu. Retrieved from https://zakarpattya.net.ua/Blogs/92772-Sum-za-liudynoiu [in Ukrainian].
- Gura, A. V. (1997). Simvolika zhivotnykh v slavianskoi narodnoi traditcii. Moskva: Indrik [in Ukrainian].
- Lyhina, A. (2020). Kontsept vymushenoho movchannia v poezii Hryhoriia Chubaia. Naukovi zapysky NaUKMA, 2: Literaturoznavstvo, 45–52 [in Ukrainian].
- Picard, M. (1989). The World of Silence. Chicago: Regnery.
- Riabchuk, M. (2014). Interviu. Retrieved from https://samizdatcollections.library.utoronto.ca/interviews/ru/mykola-riabchuk [in Ukrainian].
- Skrynia: literaturno-mystetskyi samvydavnyi zhurnal. (2000). Lviv: LNB im. V. Stefanyka [in Ukrainian].
- Zahorodniuk, O. (2014). Movchannia v “Skryni”: postkolonialni vizii. Visnyk Lvivskoho universytetu. Seriia filolohichna, 60 (2), 100–108 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Аnna Lyhina
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).