Прерафаеліти та літературне християнське відродження у Великій Британії
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2022.3.115-119Ключові слова:
прерафаеліти, літературне християнське відродження, Велика Британія, Ґілберт Кійт Честертон, Івлін Во, Вільям Голман Гант, Данте Ґабрієль РосеттіАнотація
Статтю присвячено дослідженню загальних тенденцій християнського та католицького мистецького відродження у Великій Британії. Цей рух вписується у ширший контекст християнського мистецького відродження, яке стало вагомим явищем у всіх західних літературах і культурах (Франсуа Моріак, Жорж Бернанос, Жюльєн Ґрін, Поль Клодель, Шарль Пеґі, Ґертруда фон Ле Форт, Генріх Белль, Сіґрід Унсет, Ґрація Деледда, Раміро де Маесту, Хосе Берґамін, Міґель Унамуно, Моріс Дені, Поль Ґоґен, Жорж Руо, Франсуа Пуленк, Артюр Онеґґер, Олів’є Мессіан тощо). Те, що об’єднує в один мистецький рух літературу й образотворче мистецтво, яке має риси християнського та католицького відродження в Англії, – прагнення повернення до культурного та релігійного коріння Європи. У художників це особливо проявилося в осучасненні тематики, яка органічно охопила християнські мотиви: вони майстерно і з натхненням переклали біблейські сюжети на сучасну проблематику, яка, водночас, є вічною. Вагомим для письменників і художників цього напряму є повернення актуальності євангельського послання для сучасників, що виявляється у змісті художніх творів, образів і структурних елементів.
Посилання
- Glicksberg, C. (1959). Graham Greene: Catholicism in Fiction. Criticism, 1 (4), 339–353. Retrieved from http://www.jstor.org/stable/23090935.
- Karlovas, O. A. (2018). Fenomen estetyzatsii u formuvanni novykh dukhovnykh tsinnostei. Dukhovnist osobystosti: metodolohiia, teoriia i praktyka, 3 (84) [in Ukrainian].
- Matsenka, S. (2016). Metodolohichni problemy mizhmystetskoho porivniannia. Sultanivski chytannia, V, 7–19 [in Ukrainian].
- Nalyvaiko, D. S., & Shakhova, K. O. (1997). Zarubizhna literatura XIX storichchia. Doba romantyzmu. Kyiv: Zapovit [in Ukrainian].
- Tarasiuk, Ya. (2014). Evoliutsiia frantsuzkoho katolytskoho romanu ta tvorchist F. Moriaka. Literaturoznavchi obrii. Pratsi molodykh uchenykh, 20, 80–84 [in Ukrainian].
- Zelinskij, F. (2017). Drevnegrecheskaja religija. Religija jellinizma. Moskva: Jurajt [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Aneliya Polshchak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).