Простір спогаду в творчості Лесі Українки
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2024.4-5.26-39Ключові слова:
Леся Українка, драматургія, індивідуальна і колективна пам’яті, національно-культурна ідентичністьАнотація
У статті йдеться про інтерпретацію мотивів пам’яті, про актуальність проблематики пам’яті та антиколоніалізму в творчості Лесі Українки, бо для підпорядкованої, колонізованої нації існує загроза втрати самого права розповідати про своє минуле. Особисті згадки так само важливі для митців, як і колективна пам’ять. Ідеться про пам’ять-ностальгію, пам’ять-відплату, пам’ять-спадок тощо. Письмо, книжка, карбування на камені, портрет, мелодія — усе це носії або медіатори, необхідні для зв’язку з минулим. Роль літератури як охоронниці колективної ідентичності в Україні є особливо значною, і цим колізіям поета та можновладця присвячено знакові сюжети Лесі Українки.
Посилання
- Assman, A. (2012). Prostory spohadu. Formy ta transformatsii kulturnoii pamiaty. Nika-tsentr [in Ukrainian].
- Konnerton, P. (2004). Yak suspilstva pamiataiut. Nika-tsentr [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 1). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 2). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 3). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 4). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 5). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 13). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Lesia Ukrainka. (2021). Povne akademichne zibrannia tvoriv (Vol. 14). Volynskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [in Ukrainian].
- Nora, P. (2014). Vybukh spadshchyny. In Teperishnie, natsiia, pamiat (pp. 62–73). Klio [in Ukrainian].
- Petrov, V. (2013). Dramatychna poema Lesi Ukrainky “Kassandra”. In Rozvidky (Vol. 2, pp. 740–748). Tempora [in Ukrainian].
- Zabuzhko, O. (2014). Notre Dame d’Ukraine: Ukrainka v konflikti mifologii. Komora [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Vira Ageyeva

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).