Трансформація християнських мотивів у збірці Ігоря Римарука «Бермудський трикутник»
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2024.4-5.140-145Ключові слова:
християнський міф, Ігор Римарук, «Бермудський трикутник», поезія вісімдесятників, есхатологічність світоглядуАнотація
У статті йдеться про процеси деміфологізації і реміфологізації, за допомогою яких Ігор Римарук оновлює християнський міф. Ці процеси забезпечують постійну актуальність міфу, зокрема проявляючись у літературі. Завдяки зміні акцентів і трактувань міф зберігає свою «підйомну силу», тим самим лишаючись актуальним.
Добре ілюструє зміну поглядів на ключові образи та мотиви християнського міфу розглянута у статті збірка Ігоря Римарука «Бермудський трикутник». У ній автор розробляє нові трактування ядерних елементів християнського міфу, в такий спосіб оновлюючи його.
Посилання
- Anisimova, N. (2010). “...Nemov kriz paltsi, vytekly viky...”: eskhatolohichna model svitu v “Bermudskomu trykutnyku” Ihoria Rymaruka. Slovo i Chas, 8, 94–109 [in Ukrainian].
- Kalchenko, T. (2012). Pretsedentni fenomeny bibliinoho pokhodzhennia v lirytsi I. Rymaruka. Kultura slova, 77, 101–106 [in Ukrainian].
- Komarenets, I. (2013). Khudozhno-stylova evoliutsiia Ihoria Rymaruka. Naukovi zapysky NaUKMA, 150, 33–39 [in Ukrainian].
- Moskalets, K. (2019). Stezhachy za tekstom. Vybrana krytyka ta eseistyka. Vydavnytstvo Staroho Leva [in Ukrainian].
- Ohiienko, Ivan, Transl. (2005). Bibliia, abo Knyhy Sviatoho Pysma Staroho y Novoho Zapovitu, iz movy davnoievreiskoi ta hretskoi na ukrainsku nanovo perekladena. Ukrainske Bibliine tovarystvo [in Ukrainian]
- Rymaruk, I. (2007). Bermudskyi trykutnyk. Piramida [in Ukrainian]
- Skovoroda, H. (1973). Lysty do Ya. Pravytskoho. In H. Skovoroda, Povne zibrannia tvoriv (Vol. 2, pp. 360–378). Naukova dumka [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Daryna Chupat

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).