Образ автора в романтичному літературному тексті (на матеріалі повісти Рене-Француа де Шатобріяна «Рене або наслідки пристрастей»)
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2024.4-5.187-191Ключові слова:
Рене-Француа де Шатобріян, романтизм, автобіографічні мотиви, меланхоліяАнотація
У статті проаналізовано, як автобіографічні елементи впливають на образ автора в романтичному літературному тексті. На прикладі повісти «Рене або наслідки пристрастей» Р. Шатобріяна висвітлено як життєтекст, християнська парадигма й тогочасні культурні тенденції стають символічним тлом у творі. Окремо йдеться про так звану хворобу часу й романтизацію ментальних розладів у літературі.
Посилання
- Baloh, P. (2019). Dusha i tilo dlia vichnoho zhyttia. Verbum, 51. https://www.verbum.com.ua/10/2019/weakness-of-the-body/soul-and-body-for-life-eternal/ [in Ukrainian].
- Nalyvaiko, D. S., & Shakhova, K. O. (2001). Zarubizhna literatura XIX storichchia. Doba romantyzmu. Navchalna knyha Bohdan [in Ukrainian].
- Orwell, G. Why I Write. The Orwell Foundation. https://www.orwellfoundation.com/the-orwell-foundation/orwell/essays-andother-works/why-i-write/.
- Pomyluiko, H. (2019). Istoriia khvoroho tila — vid zaperechennia do estetyzatsii. Verbum, 51. https://www.verbum.com.ua/10/2019/weakness-of-the-body/history-of-sickness/ [in Ukrainian].
- Shatobriian, Fransua-Rene. (2023). Rene abo naslidky prystrastei (M. Yakubiaka, Transl.). Dzvin, 1, 241–254 [in Ukrainian].
- Yemez, Ö. (2021). Melancholy: A brief history of an ancient concept. International Journal of Language Academy, 9 (4), 18–22.
- Yermolenko, V. (2017). Plynni ideolohii: idei ta polityka v Yevropi XIX–XX stolit (pp. 120–204). https://ekmair.ukma.edu.ua/server/api/core/bitstreams/a059b81e-db84-4506-84f0-b286cff-046be/content [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Anastasiіa Shklenska

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).