Бароковий код у поезії Олега Лишеги
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2018.58-61Ключові слова:
Олег Лишега, «Великий міст», бароковий код, Григорій СковородаАнотація
У статті вперше здійснено інтерпретацію поетичних текстів Олега Лишеги шляхом звернення до концепції барокового коду. Проаналізовані таким чином, зокрема, «пісня 822», «Півень», «Шовковиця», «Ворон», «Пацюк» і «пісня 3». Саме крізь призму барокового коду варто розглядати ці поезії, оскільки головні світоглядні риси бароко здатні пояснити ті чи ті образи або ситуації, які читач знаходить у текстах. Варто також наголосити на непересічності образу Григорія Сковороди у творчості Олега Лишеги, адже у поезіях «Великого мосту» можна неодноразово знайти чи то сковородинські образи/символи, чи то його концепти, що були близькі для поета ХХ століття.Посилання
- Borysiuk, I. (2015). Poeziia Oleha Lyshehy yak vidnaidennia Inshoho. Naukovi zapysky. Filolohichni nauky (Literaturoznavstvo), 176, 42–51.
- Krysa, B. S. (1997). Peresotvorennia svitu. Ukrainska poeziia XVII–XVIII stolit. Lviv: Svichado.
- Lysheha, O. B. (2012). Velykyi mist. Lviv: Piramida.
- Nikolaienko, O. O. (2013). Baroko yak kod ukrainskoi kulturno-natsionalnoi identychnosti (na materialakh romanistyky Yuriia Andrukhovycha). Visnyk Kyivskoho natsionalnoho universytetu imeni Tarasa Shevchenka. Filosofiia. Politolohiia, 4 (114), 35–38.
- Khomenk, I. (Ed.). (2007). Sviate Pysmo Staroho ta Novoho Zavitu. Lviv: “Misioner” – UBT – “Svichado”.
- Sviato, R. (2005). Siurrealistychni aspekty poetychnoho svitu Oleha Lyshehy. Naukovi zapysky. Filolohichni nauky, 48, 56–62.
- Soletskyi, O. M. (2015). Emblematychnyi kod rytoryky baroko. Prykarpatskyi visnyk NTSh. Slovo, 2(30), 355–364.
- Filonenko, O. H. (2017). Renesansno-barokovyi “mahichnyi kod” u brytanskii literaturi (na materiali tvoriv kintsia XVI–XX stolit): dys kand. filoloh. nauk. Mykolaiv.
- Chyzhevskyi, D. (2003). Filosofiia H. S. Skovorody. Kharkiv: Akta.
- Eko, U. (1984). O chleneniiakh kinematohraficheskoho koda. Moskva: Raduha.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Daryna Voronovska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).