Екокритичний аспект дикості у поетичному циклі Олега Лишеги «Снігові і вогню»
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2018.62-65Ключові слова:
Олег Лишега, поетичний цикл, екокритика, дикість, неприрученістьАнотація
У статті проаналізовано категорію дикості в поезії Олега Лишеги. Екокритична категорія дикості – як протилежність до цивілізованого, обжитого, людського – дає змогу окреслити основні ознаки лісу у поезії Лишеги як дикого, непередбачуваного, тваринного, магічного простору. Близька взаємодія суб’єкта лірики із лісовим ландшафтом створює глибшу ідентичність дикого лісу, який, отримавши голос, промовляє у тексті. Надзвичайно важливим для поета є збереження неприрученості, гармонійне співіснування світу природи і світу людей.Посилання
- Lysheha, O. (2012). Velykyi mist. Lviv: Piramida.
- Lysheha, O. (2003). Inshyi format: Zapys frahmentiv rozmov. Ivano-Frankivsk: Lileia-NV.
- Pastukh, T. (2018, May 1). Chervona vokhra slova Oleha Lyshehy. Litakcent. URL: http://litakcent.com/2011/03/29/chervona-vohra-slova-oleha-lyshehy/.
- Walker, A. (2002). Aspects of Lincoln: Discovering Local History. Wharncliffe.
- Bristow, T. (2016). Affective Edgelands: Wildness, History and Technology in Britain’s Post-industrial and Post-natural Topographies. In R. Tally & R. Battist (Eds.). Ecocriticism and Geocriticism (pp. 77-93). New York: Palgrave Macmillan.
- Buell, L. (2005). The future of environmental criticism: environmental crisis and literary imagination (Blackwell manifestos). Blackwell.
- Clark, T. (2011). The Cambridge introduction to literature and the environment. Cambridge University Press.
- Garrard, G. (2004). Ecocriticism: the new critical idiom. London&New York: Routledge.
- Harrison, R. P. (1992). Forests: the shadow of civilisation. Chicago&London: The University of Chicago Press, Ltd.
- Oelschlaeger, M. (1991). The Idea of Wilderness. From prehistory to the age of ecology. New Haven and London: Yale University Press.
- Cape J. (Ed.). (2018, July 2). Our beautiful “edgelands”: A dark light on the edge of town. An edited extract from “Edgelands: Journeys into England’s true wilderness”. Retrieved from: https://www.independent.co.uk/news/uk/this-britain/our-beautiful-edgelands-a-dark-light-on-the-edge-of-town-2217071.html.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Tetiana Hanzha
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).