Тема віри у творчості Ф. Моріака
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2018.121-125Ключові слова:
Ф. Моріак, віра, істина, фарисейство, дидактизм, правда життяАнотація
Статтю присвячено дослідженню теми віри у творчості видатного французького письменника ХХ ст. Ф. Моріака. Аналіз релігійного аспекту романів митця дає можливість зробити висновок про те, що істотну частину світосприйняття письменника становить католицька віра, яка в складній, іноді проблемній формі відбивається в його творчості. Важливою особливістю моріаківських творів є те, що вони не мають ознак дидактизму чи доктринальної придатності. Іншим аспектом віри у розумінні письменника є те, що вона є чимось не лише емоційним, чи лише інтелектуальним. При цьому однією з центральних тем для романів Ф. Моріака з виразно окресленою релігійною проблематикою є шлях людини до справжньої живої, а не обрядової та фарисейської віри.Посилання
- Moriak, F. (1994). Potsilunok, darovanyi prokazhenomu. Kyiv: Osnovy.
- Moriak, F. (1993). U shcho ya viriu. Kyiv: Duh i Litera.
- Arvin, N. (1942). François Mauriac. The Sewanee Review, 3, 362–373.
- Fowlie, W. (1943). Francois Mauriac. The Kenyon Review, 2, 189–200.
- Moloney, M. (1958). François Mauriac: a Critical Study. Denver: A. Swallow.
- Pell, E. (1947). Francois Mauriac: In Search of the Infinite. New York: Philosophical Library.
- Smith, J. K. (1979). A comparative analysis of Le Noeud De Viperes by Francois Mauriac and Le Journal d'un Cure De Campagne by Georges Bernanos: Thesis Submitted to the Faculty of Atlanta University in Partial Fulfillment of the Requirements for the Degree of Master of Arts. Atlanta, Georgia.
- Welch, E. (2000). A “Catholic Novelist” in Context: suggestions for a reassessment of the work of Francois Mauriac: thesis submitted for the degree of Doctor of Philosophy. St. John’s College, Oxford.
- Winnet, P. (1982). Family Relationships in the Novels of Francois Mauriac. Durham-Theses. Retrieved from: http://etheses.dur.ac.uk/7798/
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Aneliya Polshchak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).