Класики і романтики: спроба саморецензії
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2018.126-134Ключові слова:
веймарські класики, німецькі романтики, модерністичний проект, криза доби Модерн, Й. В. Ґете, І. Кант, Ф. Ніцше, літературний канон, авангардизм, літературознавство, цінностіАнотація
У статті підсумовано основні результати багаторічного дослідження «веймарської класики» і раннього німецького романтизму, розкрито суть «модерністичного проекту», спрямованого на інтелектуально-культурне оновлення всього європейського суспільства. Розглянуто три світоглядні «кризи модерну». Перша – на зламі XVIII–ХІХ ст. Романтики тоді розділили мистецтво естетично і соціологічно на масове і високе, а історично – на сучасний і «класичний» мейнстріми. Простежено подальшу долю «проекту» в умовах другої кризи доби Модерн на зламі ХІХ–ХХ ст. (тут естафету романтиків підхопив Ф. Ніцше) і уже в наш час – останньої і остаточної третьої кризи Модерну.Посилання
- Liutyi, T. (2016). Nietzsche: Samoperevershennia. Kyiv: Tempora.
- Maineke, F. (2004). Vozniknoveniie istorizma. Moskva: ROSSPEN.
- Mann, T. (1975). Pisma. Moskva: Nauka.
- Shalahinov, B. B. (2010). Do pytannia pro khronolohiiu avanhardu v yevropeiskii literaturi Novoho chasu. Magisterium. Literaturoznavchi studii, 38.
- Shalahinov, B. B. (2011). Avanhard ta literaturnyi meinstrim u ХХІ st. Vsesvit, 9–10.
- Shalahinov, B. B. (2012). Henrikh Fon Kleist i kinets nimetskoho romantychnoho avanhardu. Bibliia i kultura, 16. Chernivtsi: Cherniv. nats, un-t.
- Shalahinov, B. (2013). Sotsrealizm yak nerealizovanyi proekt (pohliad hermanista). In B. Shalahinov. Klasyky i romantyky. Kyiv: Vyd. dim “Kyievo-Mohylianska akademiia”.
- Herders. (1963). Werke: in 5 Bänden. Bd. 1. Weimar: Volksverlag. (Bibliothek deutscher Klassiker).
- Korff, H. A. (1958). Geist der Goethezeit: in 4 Bde. Bd. 2. Leipzig: Koehler& Amelang.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Borys Shalaginov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).