Оповідка: від ритуалу до метажанрових новацій
DOI:
https://doi.org/10.18523/2618-0537.2018.135-142Ключові слова:
оповідка, оповідування, мала проза, теорія літератури, історія жанруАнотація
Сьогодні оповідка є одним із найпопулярніших жанрів, який хоч і виник ще в прадавні часи, проте не був ґрунтовно дослідженим. Тому крім спроби окреслити історію жанру, в статті звернено увагу на проблеми та перспективи вивчення оповідки.Посилання
- Buber, M. (1997). Khasydskiie predaniia: pervyie nastavniki. Moskva: Respublika.
- Fashchenko, V. (1968). Novela i novelisty. Kyiv: Radianskyi pysmennyk.
- Fizer, I. (2012). Filosofiia literatury. Kyiv: NaUKMA.
- Freidenberh, O. P. (1997). Poetika siuzheta i zhanra. Moskva: Labirint.
- Chernets, L. (1982). Literaturnyie zhanry. Moskva: Yzd-vo Moskovskoho Universiteta.
- Shklovskii, V. (1974). O teorii prozy. Moskva: Federatsiia.
- Boyd, B. (2010). On the Origin of Stories: Evolution, Cognition and Fiction. Cambridge, MA and London: Belknap Press of Harvard University Press.
- Butnick, S. Read Etgar Keret`s First Short Story. The Tablet. URL: http://www.tabletmag.com/scroll/142572/read-etgar-kerets-first-short-story.
- Etgar, Keret. Pipes. Facebook. Etgar Keret Official. URL: https://www.facebook.com/notes/etgar-keret-official/pipes/410168939089717.
- Genette, G. (1983). Narative Discourse: an Essay in Method. Ithaca, New York: Cornel University Press.
- Goyet, F. (2014). Classic Short Stories. Cambridge: Open Publisher.
- Hansen, A. Short Story. Encyclopedia Britannica. URL: https://www.britannica.com/art/short-story
- Hurezanu, D. Interview with Etgar Keret. Words without Borders. URL: http://www.wordswithoutborders.org/dispatches/article/interview-with-etgar-keret
- Inspiring and Challenging the Next Generation Through Storytelling. The Charles Bronfman prize. URL: http://thecharlesbronfmanprize.com/recipients/2016-etgar-keret/biography
- May, Ch. (1994). The New Short Story Theories. Ohio: University Press.
- Meretoja, H. (2014). The Narrative Turn in Fiction and Theory: the Crisis and Return of Storytelling. United Kingdom: Palgrave Macmillan.
- Nash, C. Narrative in Culture: The Uses of Storytelling in the Sciences, Philosophy, and Literature. London and New York: Routledge.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Mariya Shuvalova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).